Co grozi za uderzenie w twarz?

W filmach i programach telewizyjnych uderzenie kogoś w twarz jest często spotykane. Ale w prawdziwym życiu legalność uderzenia drugiej osoby w twarz różni się w zależności od stanu, a nawet dzielnicy. Zawsze najlepiej skonsultować się z adwokatem, jeśli kiedykolwiek staniesz w takiej sytuacji.

Obrona własna

Jeśli zostaniesz uderzony w twarz, możesz powołać się na obronę własną. Jest to obrona według prawa nowojorskiego, która pozwala na użycie pewnej ilości siły, o ile nie przekracza ona poziomu zagrożenia.

Zwykle ma to miejsce, gdy osoba, która została zaatakowana, ma bezpośrednie zagrożenie wyrządzenia krzywdy. Często jest to bezpośrednie zagrożenie lub poprzedni atak, który miał charakter odwetowy.

Pierwszym krokiem w powołaniu się na samoobronę jest udowodnienie, że dana osoba ma uzasadnioną obawę przed bezpośrednią krzywdą. Oznacza to, że naprawdę wierzy ona, że druga osoba popełniła czyn, który zagraża jej krzywdą fizyczną, nawet jeśli nie jest to prawdą we wszystkich przypadkach.

To jest określane jako samoobrona niedoskonała i nie usuwa ona całej winy karnej za to, co się wydarzyło, ale czasami może pomóc w złagodzeniu zarzutów przeciwko oskarżonemu lub uczynić karę lżejszą.

Karne zarzuty

Jeśli uderzysz kogoś w twarz bez jego zgody, możesz zostać oskarżony o napaść. Napad jest przestępstwem, które może prowadzić do kary więzienia i grzywny.

Jest jednak kilka sposobów obrony, które można wykorzystać, aby odeprzeć zarzut i udowodnić, że nie popełniłeś napadu. Jedną z nich jest to, że nie miałeś zamiaru spowodować obrażeń ciała.

Inną potencjalną obroną jest to, że nie byłeś w stanie spowodować użycia siły. To może być bardzo ważny czynnik w sprawie o napaść.

Jeśli zostaniesz skazany za napaść, może to mieć negatywny wpływ na Twoje życie. Wpisanie do rejestru skazanych za napaść może stanowić poważny problem przy poszukiwaniu pracy lub ubieganiu się o przyjęcie na studia. Może też wpłynąć na twoją rodzinę i związki. Dlatego tak ważne jest, abyś jak najszybciej uzyskał pomoc prawną, której potrzebujesz. Posiadanie u swojego boku doświadczonego prawnika może sprawić, że będziesz miał szansę otrzymać lekki wyrok lub trafić do więzienia.

Odpowiedzialność cywilna

Jeśli zostałeś uderzony w twarz, a druga strona zrobiła to tylko przez zaniedbanie lub z zamiarem wyrządzenia Ci krzywdy, to może zostać pociągnięta do odpowiedzialności cywilnej za swoje czyny. Dzieje się tak dlatego, że napaść jest zarówno przestępstwem, jak i deliktem cywilnym, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak działa odpowiedzialność cywilna, aby określić, czy możesz dochodzić roszczeń.

Co więcej, ucieczka z miejsca zdarzenia jest również uważana za odpowiedzialność cywilną. Dzieje się tak dlatego, że opuszczenie miejsca zdarzenia jest działaniem celowym i może zwiększyć kwotę odszkodowania karnego, które zostanie przyznane w przypadku wygrania sprawy. Przed wniesieniem pozwu musisz jednak zapoznać się z zasadami przedawnienia obowiązującymi w danej jurysdykcji. Może to być problem, jeśli próbujesz odzyskać dużą sumę pieniędzy w krótkim czasie. Wykwalifikowany prawnik może pomóc Ci w tej trudnej sytuacji.

Poprzedni artykuł

Red label – z czym pić?

Następny artykuł

Dlaczego WTC runęło?

Oceń artykuł: Co grozi za uderzenie w twarz?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5