Co oznacza imię paulina?

Imię Paulina jest pochodzenia łacińskiego i oznacza „mała” lub „skromna”. Jest to imię dla dziewczynek, które jest używane od prawie 2000 lat.

Żeńska zdrobniała forma imienia Paul, była w powszechnym użyciu sto lat temu, ale obecnie jest rzadko spotykana. Zostało spopularyzowane przez modelkę Paulinę Porizkovą w latach dziewięćdziesiątych.

Znaczenie

Pierwotnie imię męskie, Paulina jest żeńską wersją imion Paulinus i Paul. Wywodzi się od paulus (mały).

Imię Paulina oznacza „mała”. Imię to istnieje od XIX wieku, ale obecnie jest rzadkie i często używane jako skrócona forma imion Paula, Paola i Pauline.

Podobnie jak jej siostra Violet, Paulina jest myszką, która żyje logiką i bada wszystko, co dzieje się na świecie. Ma ogromną wiedzę na temat nauki, matematyki i historii świata, którą wykorzystuje, by pomagać sobie w przygodach, w których bierze udział wraz z siostrami Thea.

Jest bardzo przyjazna i jest dobrym słuchaczem, potrafi uspokoić inne siostry Thea, gdy są zestresowane lub mają problemy. Lubi też dużo podróżować i nawiązywać przyjaźnie na całym świecie. Uwielbia technologię i często używa swojego tabletu, by badać tematy. Zawsze jest gotowa do pomocy siostrom w ich dochodzeniach.

Origin

Imię Paulina jest przede wszystkim imieniem żeńskim pochodzenia hiszpańskiego. Imię wywodzi się z łacińskiego „Paulus”, wariantu łacińskiego słowa „parvus”, oznaczającego mały, skromny, skromny.

Jest to imię powszechne w krajach i grupach etnicznych o dziedzictwie chrześcijańskim (prawosławie, katolicyzm, protestantyzm), a także we wspólnotach religijnych na całym świecie. Wywodzi się od starorzymskiego imienia Paulus i jest zdrobniałą formą męskiego imienia Paweł.

Członkini Sióstr Thea, grupy żądnych przygód przyjaciółek założonej przez Theę Stilton, Paulina jest bardzo inteligentna i analityczna. Posiada bogatą wiedzę z zakresu nauk ścisłych, matematyki i historii świata, a także dobre zrozumienie technologii.

Zwykle można ją zobaczyć z telefonem i tabletem, których używa, by badać tematy potrzebne podczas przygód sióstr Thea. Często przejmuje też rolę mózgu w grupie, wymyślając plany, strategie i działając szybko, by rozwiązywać problemy.

Odmiany

Paulina to imię dla dziewczynki pochodzenia hiszpańskiego. Wywodzi się od łacińskiego imienia Paulinus i imienia chłopca Paul, oznacza „mała”. Warianty obejmują Paula, Paulene i Pauline.

W całej historii chrześcijaństwa Paweł był ważną i znaczącą postacią w szerzeniu wierzeń chrześcijańskich. Jest znany ze swojego nawrócenia do Chrystusa i bycia wpływowym przywódcą we wczesnym kościele.

Jako imię dla dziewczynki, paulina jest obecnie popularna w Hiszpanii, Polsce i Meksyku. Modelki takie jak urodzona w Czechosłowacji supermodelka Paulina Porizkova również przyczyniły się do wzrostu popularności tego imienia w tych krajach.

Choć śliczna Paulina ma za sobą nieco skomplikowaną drogę na liście imion, wciąż jest faworytką Top 2000. Jej różne formy, takie jak Paula, Paulene i Pauline, były kiedyś preferowane przez rodziców, ale stają się coraz mniej popularne. Jest to imię, które z pewnością zainspiruje Twoje dziecko do spojrzenia na świat w wielki i zabawny sposób!

Popularność

Obecnie imię Paulina jest dość popularnym wyborem dla dziewczynek. W szczytowym momencie było używane ponad dziesięć razy w roku 2002, ale w ciągu ostatnich kilku lat odnotowało spadek popularności.

Osoby noszące to imię często charakteryzują się silnym pragnieniem przygody, miłością do podróży i ciekawością wielu rzeczy. Są również znani z tego, że są dobrymi przyjaciółmi i lubią towarzystwo innych.

Jest dobrze zorientowana w technologii, do tego stopnia, że potrafi rozpoznać sprzęt komputerowy na pierwszy rzut oka. Jest też ekspertem w alfabecie Morse’a i często używa aparatu w telefonie lub tablecie, by robić zdjęcia pamiątkowych wydarzeń. Jest również bardzo zżyta ze swoją siostrą Marią, dla której robi wszystko, aby zapewnić jej bezpieczeństwo. Ponadto należy do Sióstr Thea i jest honorową Theą Stilton od początku do końca.

Poprzedni artykuł

Co oznacza imię Jolanta?

Następny artykuł

Co oznacza imię Izabela?

Oceń artykuł: Co oznacza imię paulina?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5