Co oznaczają diody na routerze?

Wiele routerów i modemów używa diod LED do komunikacji z użytkownikami. Urządzenia te mogą mieć kilka różnych kolorów, co może pomóc w zrozumieniu ich znaczenia i rozwiązaniu problemów z łącznością.

Na przykład zielone światło oznacza, że router jest podłączony do Internetu i gotowy do użycia. Jeśli jednak diody są pomarańczowe, może to oznaczać, że istnieje problem z połączeniem lub dostawcą usług internetowych (ISP).

Zielona

Zielona dioda na routerze oznacza, że sieć jest aktywna. Dioda może być oznaczona jako „Wi-Fi”, „Wireless” lub „WLAN”. Miga, gdy router nadaje sygnał Wi-Fi, dzięki czemu możesz połączyć się bezprzewodowo z Internetem.

Może być także oznaczona jako „2,4 GHz” lub „5 GHz”. Oznacza on konkretną częstotliwość połączenia bezprzewodowego routera.

Jeśli jest wyłączony lub nie świeci się, oznacza to, że router nie otrzymuje zasilania. Sprawdź, czy kabel zasilający jest prawidłowo podłączony.

Zależnie od modelu routera mogą się pojawić dodatkowe kontrolki. Mogą to być symbole Ethernet, USB lub WPS.

Żółty

Diody LED na routerze wskazują różne rzeczy. Zielona dioda oznacza działające połączenie Wi-Fi, a pomarańczowa oznacza, że usługa internetowa nie działa.

Niektóre routery i przełączniki mają kilka diod dla każdego typu portu sieciowego. Są to lampki zasilania, Internetu, sieci Ethernet, USB i WPS.

Każda z tych lampek może migać. Migające lampki zwykle wskazują na procesy, takie jak uruchamianie komputera lub aktualizacja.

Żółte lampki zwykle oznaczają, że coś jest nie tak z modemem, routerem lub bramą. Te urządzenia są też często podatne na wirusy i złośliwe oprogramowanie.

Pomarańczowe

Migające pomarańczowe światło może oznaczać, że jest problem z połączeniem internetowym. Może to być spowodowane niestabilnym zasilaniem urządzenia lub przerwą w działaniu sieci dostawcy usług internetowych (ISP) w Twojej okolicy.

W takim przypadku powinieneś podłączyć się do routera za pomocą kabla Ethernet i sprawdzić, czy wszystko jest prawidłowo podłączone. Pomoże to zidentyfikować wszelkie problemy i podjąć kroki w celu ich rozwiązania.

Alternatywnie możesz spróbować zresetować router, aby sprawdzić, czy to pomoże rozwiązać problem. Może to spowodować usunięcie wszystkich niestandardowych ustawień, więc jeśli chcesz zmienić domyślne dane logowania, będziesz musiał skonfigurować router ponownie.

Czerwony

Większość routerów i modemów ma jakąś kontrolkę informującą o stanie połączenia internetowego. Może to być białe, zielone lub bursztynowe światło.

W normalnych warunkach to światło powinno świecić się stale lub migać, aby pokazać, że Internet działa. Jeśli jest wyłączona lub czerwona, należy sprawdzić kabel serwisowy łączący router (WAN) z modemem.

Należy także upewnić się, że kabel sieciowy między routerem a modemem jest pewnie podłączony. I wreszcie, powinieneś rozważyć umieszczenie routera z dala od wszelkich innych obiektów emitujących fale radiowe, takich jak kuchenki mikrofalowe czy lodówki.

Niebieskie diody LED na routerze to diody stanu i aktywności, które wskazują wiele rzeczy. Należą do nich połączenia internetowe, Wi-Fi, Ethernet i WPS.

Typowo diody migają w różnych kolorach. Wskazują też różne ustawienia i zdarzenia.

Dodatkowo często zmieniają kolor, gdy router wykonuje swoje normalne funkcje. Zmiany te mają pomóc użytkownikowi zrozumieć, jak działa urządzenie.

Mimo to mogą być denerwujące. I choć mogą być świetnym sposobem na wskazanie, co dzieje się z urządzeniem, niektórzy uważają je za rozpraszające. Dotyczy to zwłaszcza jasnoniebieskich diod na routerze.

Poprzedni artykuł

Interfejs audio co to?

Następny artykuł

Usługi hostingowe co to jest?

Oceń artykuł: Co oznaczają diody na routerze?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5