Co posadzić obok perukowca?

Woda

W przypadku roślin woda jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz im zapewnić. Może pomóc w pobieraniu składników odżywczych, a także we wzroście i rozwoju roślin.

Cząsteczki wody przylegają do siebie dzięki sile zwanej wiązaniem wodorowym. To właśnie to wiązanie sprawia, że woda jest wyjątkową cząsteczką i niezbędną do życia.

Cząsteczka wody składa się z dwóch atomów wodoru i jednego atomu tlenu. Kiedy hydrogeny łączą się z tlenem, tworzą asymetryczną cząsteczkę z dodatnimi ładunkami po jednej stronie i ujemnymi po drugiej (rysunek 1).

Jako taka, woda ma wiele unikalnych właściwości, które wspierają życie. Przede wszystkim pomaga utrzymać kształt komórek na poziomie molekularnym. Zapewnia również wysoką temperaturę wrzenia, która pomaga zwierzętom regulować temperaturę ciała. To właśnie spójność między cząsteczkami wody umożliwia działanie kapilarne, które jest niezbędne dla roślin.

Nawóz

Sadząc rośliny obok perukowca, będziesz chciał użyć nawozu z odpowiednią ilością azotu i fosforu. Są to składniki odżywcze, których rośliny potrzebują do wytworzenia zielonych liści, korzeni i kwiatów.

Nawozy zawierają kombinację tych trzech podstawowych składników odżywczych oraz innych pierwiastków śladowych, których roślina potrzebuje, aby rosnąć zdrowo i silnie. Są to: wapń, magnez, żelazo, miedź, mangan, cynk, molibden i bor.

Zrównoważony nawóz jest zwykle oznaczony liczbą proporcji N-P-K, które odnoszą się do proporcji każdego składnika odżywczego w produkcie. Azot jest potrzebny, aby roślina była zielona, fosfor dla korzeni, a potas do kwitnienia i owocowania.

Przemysł nawozowy w Kanadzie jest kluczową częścią sektora produkcyjnego i odgrywa istotną rolę w gospodarce kraju. Wspiera również ochronę środowiska i promuje odpowiedzialne korzystanie ze swoich produktów.

Światło słoneczne

Słońce jest naturalnym źródłem energii zarówno dla roślin, jak i ludzi, a także dostarcza składników odżywczych niezbędnych do wzrostu. Bez światła słonecznego roślina może zachorować lub zmienić kolor. Zdolność rośliny do pozyskiwania energii słonecznej w procesie fotosyntezy jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jej zdrowie i długowieczność. Roślina, która nie otrzymuje odpowiedniej ilości światła słonecznego, szybko zacznie wykazywać oznaki starzenia się, a nawet może umrzeć. Na szczęście jest wiele sposobów, by zapewnić roślinie odpowiednią ilość światła, by była zdrowa i szczęśliwa. Oto kilka najczęstszych sposobów zapewnienia roślinom domowym odpowiedniej ilości światła słonecznego.

Temperatura

Podczas uprawy roślin należy zwracać uwagę na temperaturę. Gleba musi być wystarczająco ciepła, aby nasiona mogły wykiełkować, ale jednocześnie wystarczająco chłodna, aby wspierać wzrost i rozwój korzeni. Zbyt niska temperatura sprawi, że nasiona nie wykiełkują lub będą rosły znacznie wolniej, niż byś tego oczekiwał, natomiast zbyt wysoka temperatura sprawi, że nasiona obumrą, zanim w ogóle zdążą wystartować.

Figwowiec wodny (Scrophularia auriculata) to pospolita rodzima roślina stawowa, która wytwarza masę drobnych bordowych kwiatów od czerwca do września. Ten gatunek jest rośliną RHS 'Plants for Pollinators’ i dostarcza nektaru trzmielom.

Figwowiec lancetowaty (Scrophularia lanceolata) to najczęstsza figworówka występująca w Minnesocie, rośnie na łąkach, polach i wzdłuż brzegów lasów. Jest to wzniesiona bylina, która dorasta do 6 stóp wysokości na nierozgałęzionej łodydze o gładkich bokach. Liście są naprzeciwległe, w kształcie od strzałki do lancy, mają zaostrzone końce, ostre podstawy, które nie są w kształcie serca, oraz oskrzydlone łodygi, które są dłuższe niż 1/3 długości blaszki liściowej.

Poprzedni artykuł

Z czego zrobić niski płotek?

Następny artykuł

Co na ścianę za telewizorem?

Oceń artykuł: Co posadzić obok perukowca?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5