Co się dzieje z tabletką w zmywarce?

Tabletki do zmywarki to popularna opcja dla wielu osób. Są łatwe w użyciu i skuteczne w czyszczeniu naczyń.

Są wykonane z rozpuszczalnego tworzywa sztucznego zwanego alkoholem poliwinylowym lub PVA. Kiedy tabletka styka się z wodą, rozpuszcza się, uwalniając detergent.

Zapalone garnki i patelnie

Zapalony garnek lub patelnia to koszmar – nie tylko dlatego, że pozostawia nieprzyjemny, lepki osad, ale też dlatego, że trudno je wyczyścić. Jeśli jednak wiesz, jak poradzić sobie z tymi trudnymi plamami, możesz sprawić, że znikną bez większego wysiłku i dodatkowych środków czyszczących.

Zanurzenie garnka lub patelni na noc, gotowanie w białym occie lub cytrynie, szorowanie sodą oczyszczoną i rozpuszczenie tabletki do zmywarki to proste i skuteczne metody usuwania przypalonych cząstek jedzenia i uporczywych przypalonych plam z naczyń. Są to świetne opcje dla wszystkich rodzajów nieprzywierających lub powlekanych patelni, a także naczyń ze stali nierdzewnej i emaliowanych.

Kosze na śmieci

Każdy kosz na śmieci w Twojej kuchni wymaga dobrego wyszorowania przynajmniej raz w tygodniu. To dlatego, że stają się one lepkie i oblepione rozlanym jedzeniem, przeciekającymi workami na śmieci i pojemnikami na wynos, z których przypadkowo wysypuje się zjełczała chińszczyzna na pokrywę.

Jednym z najprostszych sposobów na wyczyszczenie kosza na śmieci jest umieszczenie go w zmywarce. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz sobie trochę wysiłku, ale także zapobiegniesz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Warto dodać kilka kropel olejku eterycznego, np. z mięty pieprzowej lub jaśminu, do wody do płukania, aby maksymalnie usunąć zapachy.

Barwy olejowe i gazowe

Na szczęście tabletki w zmywarce świetnie radzą sobie z rozbijaniem resztek jedzenia. Dzięki temu Twoje naczynia wyjdą ze zmywarki w nieskazitelnym stanie.

Nieestetyczne plamy z oleju i gazu mogą być prawdziwym problemem. Aby się ich pozbyć, zwilż tabletkę do zmywarki, aż stanie się kruchą pastą. Rozprowadź ją na plamie i pozostaw na kilka godzin – do dwóch dni.

Następnie dokładnie spłucz, aby usunąć olej i resztki detergentu, które mogły powstać. Możesz też wstępnie potraktować plamę preparatem Powerizer, który zawiera naturalne enzymy roślinne rozkładające cząsteczki oleju i przyspieszające proces usuwania plamy. Może to wymagać kilku zastosowań, ale efekty są tego warte. Ponadto jest bezpieczny dla rodziny i zwierząt domowych.

Reflodówka rozlana

Włożyłeś właśnie jedną z tych tabletek do zmywarki i zastanawiasz się, co się z nią stanie. Jeśli masz szczęście, tabletka rozpuści się w wodzie w zmywarce, pozostawiając naczynia lśniąco czyste.

Jeśli tak się nie stanie, jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować, aby uruchomić zmywarkę bez wzywania pomocy. Po pierwsze, musisz upewnić się, że zmywarka jest wypoziomowana, aby tabletka nie zsuwała się z blatu na naczynia.

Musisz także wyjąć wszystkie wyjmowane półki i druciane stojaki, a następnie umyć je ręcznie w gorącej wodzie z dodatkiem łagodnego płynu do mycia naczyń. Na koniec, jeśli naprawdę poważnie myślisz o przywróceniu zmywarce sprawności, zadzwoń do technika i poproś go, żeby rzucił na to okiem.

Miska toaletowa

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na usunięcie twardej, brązowej plamy na dnie muszli klozetowej, może ucieszy Cię wiadomość, że tabletka do zmywarki może zdziałać cuda. Kamień to nagromadzenie minerałów w wodzie, które pozostawia plamy – zwłaszcza w łazience.

Gdy wrzucisz tabletkę do zmywarki do toalety, rozpuszcza się ona tak samo jak na naczyniach i sprawia, że szorowanie linii twardej wody jest bardzo łatwe.

W rzeczywistości Lisa Freedman, dyrektor wykonawczy Apartment Therapy, odkryła, że tabletka zasilana mydłem pomaga również usunąć pierścień na jej toalecie, który powstał z czasem. Sztuczka polega na zanurzeniu rogu tabletki w muszli klozetowej, umieszczeniu jej na miękkiej ściereczce i rozpoczęciu szorowania linii twardej wody, tak jakbyś używał gąbki lub szorowarki.

Oceń artykuł: Co się dzieje z tabletką w zmywarce?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5