Czy będą emerytury stażowe 2023

Jeśli jesteś obecnym lub byłym pracownikiem publicznym w stanie Waszyngton, możesz kwalifikować się do Planu 2 PERS.

Ten dożywotni plan emerytalny pozwala członkom na wcześniejsze pobieranie świadczeń oraz otrzymywanie waloryzacji kosztów utrzymania.

Część wynagrodzenia brutto jest potrącana z każdej wypłaty, a część tych pieniędzy jest przeznaczana na emeryturę. Ty i Twój pracodawca wpłacacie składki do planu emerytalnego w zależności od liczby lat przepracowanych w służbie publicznej.

Co to jest emerytura za staż pracy?

Emerytura za staż pracy jest jednym z przywilejów, do których możesz być uprawniony jako członek Systemu Emerytalnego Stanu Nowy Jork i Lokalnych Organizacji Emerytalnych (NYSLRS). Dobra wiadomość jest taka, że zakwalifikowanie się do niej jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Zła wiadomość jest taka, że otrzymanie pełnych świadczeń może zająć lata, więc pamiętaj, aby zaplanować i zacząć działać zanim wybije północ!

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, o co tyle hałasu, jest zadzwonienie do Biura Administracyjnego swojego planu i porozmawianie z ekspertem. Ich zadaniem jest pomóc Ci urzeczywistnić Twoje marzenia o emeryturze. Istnieją jednak pewne rzeczy, których zdecydowanie powinieneś unikać, takie jak zaciąganie pożyczek na poczet emerytury. Powinieneś także wiedzieć, że z otrzymaniem wspomnianej nagrody emerytalnej wiążą się pewne problemy podatkowe. IRS może nałożyć znaczące kary, jeśli nie złożysz wniosku o emeryturę na czas.

Jak zakwalifikować się do emerytury za staż pracy?

Aby zakwalifikować się do emerytury za staż pracy, musisz spełnić pewne wymagania. Ponadto pracodawca musi zaświadczyć, że zostałeś zwolniony z pracy.

Wysokość emerytury zależy od długości stażu pracy oraz średniej wysokości uposażenia, które otrzymałeś w ciągu dziesięciu miesięcy przed przejściem na emeryturę lub z tytułu ostatniego pobranego wynagrodzenia, w zależności od tego, które jest wyższe. Aby otrzymać pełną emeryturę, musisz mieć co najmniej 20 lat kwalifikującej się służby i nie mniej niż 33 lata, aby otrzymać emeryturę częściową.

Możesz uzyskać dodatkowe zaliczenie służby, jeśli pracowałeś dla uczestniczącego pracodawcy przed przystąpieniem do NYSLRS lub służyłeś w wojsku. Jest to opcjonalne, ale wiąże się z kosztami.

W ciągu trzech miesięcy od daty przejścia na emeryturę musisz złożyć w swoim Biurze Administracyjnym Wniosek o Wcześniejszą Emeryturę, aby rozpocząć wypłatę świadczeń. Wniosek, formularz wyboru świadczenia i formularz wyznaczenia beneficjenta muszą być wypełnione, podpisane i opatrzone datą.

Skąd mam wiedzieć, czy kwalifikuję się do otrzymania emerytury za wysługę lat?

Po przejściu na emeryturę wysokość otrzymywanej emerytury zależy od średniego uposażenia i łącznej sumy składek w latach poprzedzających osiągnięcie wieku emerytalnego. Nazywa się to „zasadą średniej”.

W 2023 roku zostanie wprowadzona nowa metoda łącznych składek (TCA), która zastąpi zasadę średniej. Pomoże to osobom, które spędziły czas poza płatnym miejscem pracy, wychowując rodzinę lub opiekując się osobą starszą.

Członek z co najmniej 15, ale mniej niż 30-letnim stażem pracy może zdecydować się na przejście na wcześniejszą, zredukowaną emeryturę w wieku 55 lat. W ten sposób wysokość emerytury zostaje trwale zmniejszona o pół procenta za każdy miesiąc i część miesiąca, w którym pobierałeś emeryturę przed ukończeniem 60 lat, maksymalnie do sześciu procent rocznie.

Musisz również spłacić zaległe obowiązkowe składki wraz z odsetkami. Może to być kwota jednorazowa lub w ratach. Spłata musi być dokonana w ciągu pięciu lat od ponownego zatrudnienia lub przed przejściem na emeryturę, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Czy w 2023 roku będą emerytury dla seniorów?

Większość ludzi, którzy mają oko na wszystko, co związane z emeryturami, jest świadoma ogromnie złożonego planu emerytalnego firmy o zdefiniowanym świadczeniu (DB), ale to mniej uregulowany i o wiele bardziej przyjazny plan odroczonego wynagrodzenia jest tematem rozmów w mieście. Według słów rzecznika prasowego „program odroczonego wynagrodzenia jest najważniejszym i najbardziej istotnym programem dla pracowników UPS”. Wielki zły człowiek może w najbliższej przyszłości trafić na przysłowiową półkę, ale nadal jest to praca, którą lubi. Niezależnie od tego, czy firma przetrwa fuzję, czy nie, prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas pozostanie jednym z głównych pracodawców.

Oceń artykuł: Czy będą emerytury stażowe 2023

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5