Ponieważ ceny benzyny są rekordowo wysokie, wiele osób stara się zaoszczędzić na rachunku za paliwo. Niektórzy zastanawiają się nawet, kiedy najlepiej zatankować.
Jedną z często pomijanych wskazówek, jak oszczędzać na rachunku za paliwo, jest tankowanie, gdy zostanie Ci połowa baku. Jest to często nazywane „zasadą połowy zbiornika”.”
1. Oszczędzaj pieniądze
Wielu ludzi tankuje swoje samochody, ponieważ muszą to robić w pracy lub z innych powodów. Ten trend jest szczególnie popularny w Dolinie Krzemowej, gdzie firmy technologiczne oferują swoim pracownikom bezproblemowe tankowanie jako bonus.
Niektórzy kierowcy tankują również po to, by zaoszczędzić na paliwie. Często wybierają najbardziej paliwożerny pojazd, który będzie odpowiadał ich potrzebom podczas danej podróży.
Kierowcy powinni również sprawdzić w instrukcji obsługi swojego pojazdu, jaki rodzaj benzyny jest zalecany lub wymagany przez ich pojazd. Niektóre pojazdy mogą używać benzyny niskiej jakości bez pogorszenia osiągów, ale inne potrzebują benzyny premium do prawidłowego funkcjonowania.
Podczas tankowania należy się nie spieszyć i nie przepychać samochodu przez stację paliw. Spowoduje to pogorszenie jakości paliwa i wytworzenie większej ilości oparów.
2. Oszczędzaj czas
Tankowanie samochodów stało się w ostatnich latach popularną rozrywką. Niektórzy twierdzą nawet, że to najlepsza rzecz w posiadaniu samochodu, bo nie muszą się martwić, że w baku zabraknie paliwa.
Nie istnieje prawo, które zabrania tankowania samochodu podczas jazdy, ale może to być niebezpieczne. Możesz mieć wypadek samochodowy lub ktoś może przypadkowo wskoczyć do samochodu i odjechać, kiedy ty płacisz za paliwo.
Jest też wiele środków bezpieczeństwa, które są stosowane, aby tankowanie przebiegało jak najsprawniej. Na przykład paliwo w Twoim samochodzie powinno być schłodzone, zanim zostanie wpompowane do samochodu, żeby nie spowodowało pożaru.
Tankowanie samolotu to również skomplikowany proces, który wymaga specjalnego sprzętu. Największa różnica polega na tym, że do tankowania samolotu używa się innego rodzaju paliwa niż do tankowania samochodu, ale cel jest ten sam.
3. Utrzymuj środowisko w czystości
Kiedy podjeżdżasz do stacji benzynowej, żeby zatankować, oczekuje się, że wyłączysz silnik. Jeśli pozostawisz go włączonym, zły człowiek może to wykorzystać, wskoczyć na miejsce kierowcy i odjechać.
Chociaż jest to wymóg bezpieczeństwa, może być nieco frustrujący dla kierowców. Wiele osób przejeżdża obok Ciebie z włączonym silnikiem, kiedy Ty próbujesz zatankować swój samochód, zwłaszcza w miesiącach letnich.
Czystość jest ważną częścią życia, zarówno dla jednostek, jak i dla całego społeczeństwa. Utrzymanie czystego i schludnego otoczenia nie tylko poprawia zdrowie jego mieszkańców, ale także sprawia, że są oni bardziej produktywni i kreatywni.
Dbaj o czystość naszego powietrza jeżdżąc mniej, zmniejszając emisję spalin z pojazdów i wspierając politykę ograniczania zanieczyszczeń. Normy EPA dla nowych samochodów zmniejszyły emisję typowych zanieczyszczeń o ponad 78% od 1970 roku.
4. Oszczędzaj energię
Podawanie paliwa jest ważną częścią codziennego życia. Często jest to przystanek w drodze do lub z pracy albo do domu.
Oprócz tego tankowanie może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, ograniczając niepotrzebne wycieczki na stację benzynową. Krótsze podróże mogą bowiem zużywać więcej paliwa niż długa, wielozadaniowa podróż.
Aby zaoszczędzić na paliwie, zawsze wyłączaj silnik i nie pracuj na biegu jałowym, kiedy czekasz na tankowanie. Według danych Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych jałowa praca spuszcza z baku od ćwierć do pół galona paliwa na godzinę, podczas gdy ponowne uruchomienie to tylko 10-sekundowa porcja paliwa.
Przeglądanie baku to także dobra okazja do oczyszczenia samochodu i jego otoczenia. Pomoże to zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska i ograniczyć emisję dwutlenku węgla.