Czy brzozowski wystąpi na Eurowizji?

Słynna z krzykliwych kostiumów i tandetnych piosenek Eurowizja jest oglądana przez 180 milionów ludzi na całym świecie. Jednak zeszłoroczny konkurs został odwołany po raz pierwszy w swojej sześciodekadowej historii, ponieważ koronawirusy zaczęły przetaczać się przez świat.

Polska nadzieja wokalna Rafał Brzozowski nie wystąpi na otwarciu tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji po tym, jak jeden z członków delegacji miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19, poinformowali organizatorzy w sobotę.

1. Ma świetny głos

Rafał Brzozowski jest młodym polskim piosenkarzem. Został wybrany do reprezentowania Polski na Eurowizji 2021 z piosenką The Ride.

Piosenka ta została zainspirowana dance-popem lat 80. i została napisana przez szwedzkich kompozytorów Thomasa Karlssona, Clarę Rubensson, Joakima Ovreniusa i Johanna Mauritzsona. Do piosenki powstał również teledysk nakręcony w Muzeum Neonów w Warszawie.

Jest dobrym wokalistą i ma duży potencjał, by zostać gwiazdą Eurowizji. Jeśli uda mu się przejść przez pierwszy półfinał i wystąpić na Eurowizji, będzie świetnym dodatkiem do polskiej drużyny.

To druga próba Brzozowskiego, by reprezentować Polskę na Eurowizji, po porażce w 2017 roku. Zajął drugie miejsce w Krajowych Eliminacjach 2017 z piosenką Sky Over Europe.

2. Jest dobrym tancerzem

Brzozowski ma duże umiejętności taneczne i potrafi wykonać wiele różnych rodzajów ruchów. To coś, co pomoże mu podczas występu na Eurowizji.

Niedawno wystąpił w finale „The Voice Kids” i po raz pierwszy pokazał swoje umiejętności taneczne. Towarzyszyli mu tancerze i miał na sobie garnitur podobny do tego z jego oficjalnego teledysku.

Rafał jest również utalentowanym piosenkarzem. Ma fantastyczny głos i był finalistą polskich wyborów do Eurowizji w 2017 roku.

Ma duże doświadczenie w występach na scenie i jest bardzo pewny swoich szans na wygranie konkursu w Rotterdamie. Odbywa próby tańca i śpiewu, aby mieć pewność, że będzie w stanie wystąpić przed dużą publicznością.

3. Jest dobrym prezenterem

Rafał Brzozowski ma imponujący styl prezentacji. Prowadził kilka programów telewizyjnych, w tym Koło Fortuny i Jaka to melodia.

Prezentował również Konkurs Piosenki Eurowizji dla Juniorów. Jest utalentowanym muzykiem i wygrał wiele konkursów krajowych.

To czyni go świetnym kandydatem do zaprezentowania się na Eurowizji. Będzie potrafił wywrzeć wrażenie na widzach i zaangażować ich w występ.

Rafał urodził się 8 czerwca 1981 roku w Warszawie i dorastał w Nowym Dworze Mazowieckim, w pobliżu Twierdzy Modlin. W młodym wieku zaczął pobierać lekcje gry na fortepianie. Wkrótce zaczął występować w klubie garnizonowym i na weselach.

4. Jest dobrym piosenkarzem

Polski piosenkarz Rafał Brzozowski ma fantastyczny głos. Jego piosenka „Tak blisko” była wielkim hitem w Polsce i znalazła się na szczytach list przebojów.

Piosenka została napisana przez szwedzki zespół i zainspirowana dance-popem z lat 80. Została wybrana przez TVP do reprezentowania Polski na Eurowizji 2021.

Mimo to Rafał nie zakwalifikował się do finału i zajął 14. miejsce w drugim półfinale z 35 punktami.

Oprócz kariery piosenkarskiej Brzozowski prowadzi również wiele programów telewizyjnych. Jest współgospodarzem polskiej Eurowizji Junior, a także przez kilka lat prowadził Kolo Fortuny.

W tym odcinku ESCXTRA Szymon rozmawia z Rafałem o jego podróży na Eurowizję, jego ulubionych występach i nie tylko! Oglądaj, żeby dowiedzieć się wszystkiego o nim i jego utworze „The Ride”.

Oceń artykuł: Czy brzozowski wystąpi na Eurowizji?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5