Czym pomalować felgi stalowe?

Malowanie felg stalowych może być naprawdę dobrym sposobem na nadanie im wspaniałego wyglądu, zwłaszcza jeśli są zardzewiałe. Ważne jest jednak, aby przed rozpoczęciem przygotować powierzchnię za pomocą podkładu i farby.

Zapobiegnie to narastaniu rdzy na felgach stalowych i sprawi, że farba będzie trwać znacznie dłużej. Stworzy też bardzo ładne wykończenie.

1. Odtłuszczacz

Obręcze kół są jedną z najważniejszych części samochodu. Ich przyciągające wzrok wzory i duże rozmiary mają duże znaczenie estetyczne.

Niezależnie od tego, czy kupiłeś nowy pojazd, czy też Twój stary zardzewiał, malowanie felg stalowych może być świetnym sposobem na nadanie im świeżego, czystego wyglądu. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz ten proces.

Pierwszym krokiem jest dokładne odtłuszczenie felg, po obu stronach. Dzięki temu usuniesz każdy brud i zanieczyszczenia, zanim zaczniesz je szlifować i polerować.

2. Papier ścierny

Przed rozpoczęciem malowania felg stalowych powinieneś upewnić się, że są one odpowiednio przygotowane. Obejmuje to dokładne oczyszczenie ich z obu stron i usunięcie wszelkich zabrudzeń.

Następnie powinieneś przeszlifować felgi drobnoziarnistym papierem ściernym, aby uzyskać gładką powierzchnię bez rys i wgnieceń. Dzięki temu farba będzie lepiej przylegać i dłużej się utrzyma.

Po zakończeniu szlifowania nałóż na felgi podkład. Zapobiegnie to odpryskiwaniu i łuszczeniu się lakieru, a także stworzy solidną podstawę dla ostatecznej warstwy lakieru.

3. Wełna stalowa

Wełna stalowa jest dostępna w wielu różnych gatunkach w zależności od grubości drutu, od bardzo grubego (gatunek 4) do superdrobnego (gatunek 0000). Jej właściwości ścierne sprawiają, że jest doskonałym narzędziem do czyszczenia i polerowania.

Jest również dobrym wyborem do ścierania powierzchniowych rys i niedoskonałości na metalowych półfabrykatach, zwłaszcza jeśli używasz bardzo grubego drutu. Podobnie, jest to świetny pad polerski do usuwania śladów między warstwami lakieru, farby lub oleju.

Możesz go również używać do usuwania śladów kredek z papieru. Najlepiej jednak wypróbować ją w niewidocznym miejscu. I zawsze zakładaj rękawice ochronne, kiedy masz do czynienia z wełną stalową.

4. Lakier

Czy masz zardzewiałe felgi, czy chcesz zmienić ich kolor, malowanie felg to świetny projekt dla majsterkowiczów, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i nada Twojemu samochodowi świeży wygląd. Jednak proces ten nie jest przeznaczony dla osób o słabym sercu i wymaga sporych umiejętności.

Kluczem do uzyskania dobrego efektu malowania felg jest wybór odpowiedniego produktu i techniki. Na rynku jest wiele różnych sprayów, ale ważne jest znalezienie takiego, który będzie dobrze przylegał do felg i nada im pożądany odcień i fakturę.

5. Podkład

Jeśli planujesz pomalować felgi stalowe, powinieneś użyć podkładu lub uszczelniacza. Produkty te pomagają chronić powierzchnię przed rdzewieniem i nadają jej doskonałe wykończenie.

Podkład może również sprawić, że proces malowania będzie przebiegał znacznie szybciej. To dobrze, bo dzięki temu zaoszczędzisz czas przy następnym projekcie majsterkowania.

Podkłady są zwykle tańsze niż farba, ale nie zastępują drugiej warstwy farby. Dzieje się tak dlatego, że farba podkładowa działa jak klej pomiędzy farbą a powierzchnią.

Oceń artykuł: Czym pomalować felgi stalowe?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5