IMO jest globalną organizacją standaryzującą, która ustala zasady mające na celu poprawę bezpieczeństwa, ochrony i ekologiczności żeglugi międzynarodowej. Jej praca wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs).
IMO wydaje również numery identyfikacyjne statków dla statków handlowych i rybackich, pomagając państwom bandery w dokładnym zarządzaniu ich zasobami morskimi. Pomaga również władzom krajowym w bardziej skutecznym kontrolowaniu swoich wód.
IMO oznacza Międzynarodową Organizację Morską
Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) jest wyspecjalizowaną agencją ONZ odpowiedzialną za opracowywanie międzynarodowych traktatów i innych mechanizmów dotyczących bezpieczeństwa na morzu, zniechęcanie do stosowania dyskryminujących i ograniczających praktyk w handlu międzynarodowym oraz nieuczciwych praktyk stosowanych przez koncerny żeglugowe, a także zmniejszanie zanieczyszczenia mórz. Założona w 1948 roku, ma swoją siedzibę w Londynie.
W rezultacie IMO pomogła stworzyć ramy prawne i techniczne, dzięki którym żegluga stała się stopniowo czystsza i bezpieczniejsza w ciągu ostatnich pięciu dekad. Dzięki 172 państwom członkowskim IMO jest obecnie głównym elementem wysiłków społeczności międzynarodowej na rzecz bardziej ekologicznego i zrównoważonego globalnego systemu transportu morskiego.
Co więcej, IMO jest pionierem serii projektów, które wykorzystują model globalnego partnerstwa w celu przyspieszenia reform prawnych, politycznych i instytucjonalnych w krajach rozwijających się, aby wdrożyć międzynarodowe konwencje, przy jednoczesnym wykorzystaniu partnerstwa sektora prywatnego w celu przyspieszenia badań i rozwoju oraz innowacji technologicznych poprzez tworzenie globalnych sojuszy branżowych i ułatwianie wymiany informacji. Wszystkie te działania mają na celu pomoc w budowaniu potencjału i wiedzy fachowej niezbędnej do włączenia norm IMO do krajowego ustawodawstwa morskiego oraz do ich skutecznego wdrażania.
IMO to termin slangowy
IMO to akronim oznaczający „moim zdaniem”. Ten modny internetowy termin slangowy jest używany na początku lub na końcu zdania, aby wyrazić, że myśli, którymi zamierzasz się podzielić, są twoje. Jest to również popularny sposób na zaoszczędzenie czasu przy wyrażaniu tego, co o czymś myślisz.
Oprócz stosowania w wiadomościach tekstowych IMO jest również popularnym skrótem w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Często używa się go na początku lub na końcu postu, aby pokazać, że opinie, którymi się dzielisz, są Twoje, i jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu w napiętym harmonogramie mediów społecznościowych.
Choć IMO jest fajnym akronimem do nauczenia się, może być nieco mylący dla nowicjuszy w świecie akronimów. Na szczęście istnieje kilka innych podobnych słów i zwrotów, których można użyć w miejsce IMO, aby Twój komunikat był bardziej zrozumiały.
IMO to akronim
IMO to akronim oznaczający „moim zdaniem”. Zwrot ten jest często używany w wiadomościach tekstowych i w mediach społecznościowych. Niektórzy ludzie mogą być zdezorientowani, kiedy nie znają znaczenia tego terminu, dlatego ważne jest, aby nauczyć się go poprawnie używać.
Czy to w tweecie, poście na Facebooku czy wiadomości na Twitterze, zawsze lepiej jest zaoszczędzić miejsce, używając skrótu. Pomaga to również zachować jasność tematu, który próbujesz przekazać.
Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) jest organem, który reguluje i zarządza żeglugą. Pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony na morzach, jednocześnie redukując zanieczyszczenia.
Od 2020 roku IMO zacznie ograniczać zawartość siarki w komercyjnym oleju napędowym do 0,5%, aby poprawić jakość powietrza. Będzie to wymagało od statków przejścia na olej paliwowy o niższej zawartości siarki lub zainstalowania systemów oczyszczania spalin w celu zmniejszenia emisji siarki z silników. Pomoże to zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmian klimatycznych.
IMO to zwrot
IMO to zwrot oznaczający „moim zdaniem”. Jest to internetowy termin slangowy i najczęściej używany jest do wyrażania swojej opinii w wiadomościach tekstowych lub w mediach społecznościowych. Można go również użyć, aby zanegować czyjąś opinię lub wyrazić szczerą opinię.
Używanie tego skrótu jest bardzo swobodne i powinno być stosowane tylko w nieformalnych sytuacjach, np. w wiadomościach tekstowych lub w mediach społecznościowych. Nie należy go używać w sytuacjach formalnych lub zawodowych, takich jak e-maile biznesowe, listy lub inne profesjonalne lub formalne sytuacje.
Młodzież często używa tego skrótu w swoich tekstach, aby dać innym do zrozumienia, że to, co mówią, jest ich opinią, a nie faktem. Czasami uważa się, że używanie tego skrótu osłabia siłę oddziaływania ich wypowiedzi i świadczy o braku pewności siebie lub tchórzostwie.
Mimo tego, jest to nadal powszechny skrót, którego nastolatki używają, pisząc SMS-y do przyjaciół lub członków rodziny w różnych aplikacjach społecznościowych. Mogą wierzyć, że używanie tego skrótu osłabia ich argumenty w debacie online lub pokazuje, że są niepewni siebie lub tchórzliwi.