Czym zastąpić suchy szampon?

Suchy szampon stał się świętym Graalem dla zapracowanych ludzi, którzy zawsze są w ruchu i nie mają czasu na mycie włosów.

Ale chociaż suchy szampon jest wygodny, może być szkodliwy dla włosów i skóry głowy, jeśli jest używany zbyt często. Może on bowiem zatykać mieszki włosowe, co może prowadzić do wielu problemów, takich jak zapalenie mieszków włosowych, wypadanie włosów i ich mniejszy wzrost.

Płyn do dezynfekcji rąk

Płyn do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu to płyn lub żel, który jest używany do dezynfekcji rąk, zwłaszcza w miejscach, gdzie mydło i woda nie są łatwo dostępne. Występuje w różnych formach i pod różnymi markami, ale większość z nich to mieszanka alkoholu izopropylowego lub etylowego (około 60% do 95% całkowitej objętości butelki), wody i substancji utrzymujących wilgoć, które pomagają zapobiegać wysuszaniu skóry.

To także świetny sposób na zabijanie bakterii na powierzchniach, takich jak blaty kuchenne czy telefony. Wystarczy nanieść odrobinę na powierzchnię i pozostawić na kilka minut, a następnie wytrzeć.

Choć środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu są dobre do zabijania bakterii na rękach, nie są tak skuteczne w walce z wirusami i zarodnikami. Dlatego tak ważne jest, abyś często i dokładnie mył ręce, nawet jeśli używasz środka do dezynfekcji rąk.

Nie zaleca się również jego długotrwałego stosowania, ponieważ może wysuszać. Powinieneś także wiedzieć, że środki do higieny rąk na bazie alkoholu mogą być zanieczyszczone metanolem, który może być toksyczny w przypadku połknięcia przez dzieci lub spożycia przez dorosłych jako substytut alkoholu.

Skrobia kukurydziana

Skrobia kukurydziana jest powszechnym składnikiem gospodarstwa domowego, który można znaleźć w prawie każdej szafce kuchennej. Zagęszcza sosy i sos, sprawia, że gofry są bardziej chrupiące, a mięso staje się delikatniejsze w procesie zwanym aksamitowaniem.

Pomaga też utrzymać czystość ubrań i sznurków do wieszania ubrań, wchłania plamy z oleju i łagodzi podrażnioną skórę. Staje się również popularnym zamiennikiem suchego szamponu, zwłaszcza dla osób prowadzących aktywny tryb życia, w którym skóra głowy regularnie się poci.

Aby użyć skrobi kukurydzianej jako suchego szamponu, wystarczy posypać nią włosy u nasady i rozczesać. Możesz nawet użyć pędzla do makijażu. Na ciemnych włosach pozostawia jednak biały, pudrowy osad.

Puder dziecięcy

Puder dziecięcy jest od dawna stosowany na twarz i ciało, aby wchłonąć nadmiar oleju i tłuszczu. Pomaga także zmniejszyć ilość potu gromadzącego się na skórze.

Jest także często stosowany w celu zapobiegania lub leczenia pieluszkowego zapalenia skóry u dzieci, według FDA. Można go również używać jako suchego szamponu, aby usunąć nieprzyjemny zapach i osad na włosach i skórze głowy.

Choć puder dla dzieci może być skutecznym zamiennikiem suchego szamponu, ważne jest, aby poznać jego skład przed użyciem. Niektóre pudry zawierają talk, który może być szkodliwy dla zdrowia.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to popularny eliksir zdrowotny, który od wieków jest stosowany do zwalczania objawów przeziębienia, łagodzenia refluksu i wspomagania odchudzania. Pomaga też utrzymać poziom cukru we krwi, obniżyć poziom cholesterolu i poprawić stan skóry.

Możesz go używać do różnych celów, w tym do sosów sałatkowych, napojów detoksykacyjnych i przepisów typu „zrób to sam”, takich jak płukanka do włosów czy tonik do twarzy. Jest bezpieczny dla większości ludzi, ale powinien być połączony ze zdrową dietą i stylem życia, aby naprawdę czerpać z niego korzyści.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybieraj ocet jabłkowy, który jest organiczny i surowy, z nienaruszoną matką. W ten sposób uzyskasz najwięcej korzyści i składników odżywczych.

Jeśli masz tłuste lub niesforne włosy, płukanka z octu jabłkowego może pomóc usunąć łupież i nagromadzone produkty. Może również zmniejszyć blaknięcie włosów farbowanych, rozplątać i wzmocnić pasma.

Następny artykuł

Ashwagandha co daje?

Oceń artykuł: Czym zastąpić suchy szampon?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5